id#203 | Ponuka NA PREDAJ

Rodinný dom - RD, Sokoľ, 2292 m2

Cena: 190.000 €
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

Vo výhradnom zastúpení Vám na predaj ponúkame objekt bývalého mlynu, v katastri obce Sokoľ, Košice – okolie, so slnečným pozemkom o výmere 2 292 m2.
Pôvodný mlyn bol postavený okolo roku 1905 . V roku 1992 budova prešla výraznými stavebnými úpravami, zmenami a  roku 2019 výmenou krovu.
Prízemie: Garáž, vstupná chodba priechodná do malej haly, technická miestnosť, zázemie pre personál, WC, sprcha, šatňa, kancelária celková plocha 200m2
1. NP : samostatný vchod , chodba, priechodná miestnosť, 2 malé izby, 2 veľké miestnosti, kúpeľňa, celková plocha 200 m2
Stavebný materiál: tehla, kameň, nadstavba kváder, priečky Ipor
Odpad: žumpa
Kúrenie: plynový kotol
Voda: celoročný záhradkársky vodovod
Strecha: plechová /Maslen/
Prístupová cesta: spevnená obecnáPozemok z ľavej strany budovy je rovinatý vhodný na pestovanie zeleniny a ovocia, parkovanie viacerých áut a iné. Z pravej strany je nádvorie s betónovým podkladom. Za budovou je terasovito členený pozemok . Na koniec pozemku vedú železné schody. Táto parcela je zarastená drevinami. Celková výmera aj so zastavaniu časťou je 2292 m2
V poslednom období budova slúžila ako výrobňa cestovín. Dnes je prispôsobená spojiť bývanie s podnikaním.
Pre viac informácií o nehnuteľnosti mi môžete zatelefonovať na tel. č.: 0940013351

Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o. je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Uvedená cena je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom úveru.
Možnosť výmeny za Vašu nehnuteľnosť alebo kúpy prostredníctvom úveru. V prípade financovania kúpy nehnuteľnosti prostredníctvom úveru Vám radi poradíme pri jeho výbere a aj kompletne zabezpečíme jeho vybavenie- naša spoločnosť BB-REALITY, s.r.o. sa špecializuje na finančné poradenstvo a kompletné spracovávanie úverových produktov spojených s financovaním nehnuteľností, spolupracujeme so všetkými bankovými domami- Československá obchodná banka, mBank, Oberbank, OTP banka, Poštová banka, Prima banka, Sber bank, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit bank, VÚB. Spoluprácou s týmito partnermi dokážeme optimálnym spôsobom vyriešiť akýkoľvek zámer nášho klienta a zabezpečiť mu najvýhodnejšie financovanie, ktoré je aktuálne na trhu dostupné. V prípade doplňujúcich otázok ma kontaktujte na tel. čísle 0940013351 – Ivan Kučera.

O obci
Kraj: Košický
Okres: Košice - okolie
Rozloha: 15 662 000 m2
Nadmorská výška: 250 m. n. m.

Poloha:
48° 48´ 30“ s. š.
21° 13´ 25“ v. d.

Počet obyvateľov: 1190 (stav k 31.12.2018) - z toho mužov 409, žien 435, detí 346

Prvá písomná zmienka:
rok 1270 (uhorský kráľ Štefan V. donačnou listinou darúva nové majetky, medzi nimi aj majetok Sokoľ, magistrovi Rajnoldovi za jeho vojenské zásluhy)

Obec Sokoľ sa nachádza v severnom cípe Košickej kotliny v údolí rieky Hornád na neveľkej „náhornej plošine“ nad riekou. Od Košíc je obec vzdialená asi 12 kilometrov, od najbližšej susednej obce Kostoľany nad Hornádom 2 kilometre a od Družstevnej pri Hornáde, ktorú tvoria obce Malá Vieska a Tepličany, 3 kilometre.

Sokoľ je situovaný v nádhernej okolitej prírode - dominujú jej listnaté, v zanedbateľných plochách aj ihličnaté lesy druhohorných vápencových východných svahov Slovenského Rudohoria. Turistickým lákadlom v nich je Kráľova studňa (Kráľova studňa), Vysoký vrch (Visoki verch), Biela skala (Bela skala), Kozie rohy (Koźe rohi), Poddzimalova lúka (Podzimalova luka), či iné miesta. Dôkazom atraktívnosti lokality je množstvo rekreačných a záhradných chát v okolí celej obce a neutíchajúci záujem najmä Košičanov o pozemky na výstavbu rodinných domov.

Obec je dopravne prepojená s Košicami pravidelnými autobusovými linkami, menej výhodným je železničné spojenie s okolitým svetom cez stanicu v Kostoľanoch nad Hornádom.

V Sokoli je verejný vodovod, obec je plynofikovaná, čistička odpadových vôd a kanalizácia je rozostavaná.

V obci je materská škola, málotriedna základná škola, školská jedáleň, kultúrny dom s budovou obecného úradu, požiarna zbrojnica, za Sokoľom v romantickom údolí Uhrinč školiace stredisko Univerzity veterinárneho lekárstva v Košiciach. Sokoľčania sú hrdí na skutočnosť, že ako jedni z prvých v širokom okolí majú od roku 1967 Dom nádeje a od roku 1988 obecný satelit. V roku 1995 bol na nižnom konci obce súčasným košickým arcibiskupom Mons. Alojzom Tkáčom vysvätený kostol Božského Srdca Ježišovho, ktorého “...architektúra má v sebe určité výrazné architektonické gesto, ktoré ho automaticky radí medzi architektúry kvalitné...” (P. Pásztor). Kostol je pýchou obce, pretože bol postavený svojpomocne a zo zbierok veriacich, pri kostole pôsobí chrámový zbor. Sokoľ je z cirkevnoprávneho hľadiska filiálnou obcou rímskokatolíckej farnosti Kostoľany nad Hornádom (súčasným farárom je Mgr. Stanislav Stronček).

V strede obce sa nachádza malá zvonica, miestnou zaujímavosťou je aj nový cintorín, na ktorom sa pochováva priamo do zeme.

V minulých rokoch bol pre širokú verejnosť Pod Balkom sprístupnený areál nového futbalového ihriska so šatňami a sociálnym zariadením a vedľa kultúrneho domu viacfunkčné malé ihrisko.

Zdravotná služba je pre obyvateľov obce dostupná v Kostoľanoch nad Hornádom (lekár prvého kontaktu, pediater, stomatológ a lekáreň), pošta je v Družstevnej pri Hornáde. Priamo v obci poskytuje svoje služby predajňa zmiešaného tovaru Jednota-SD a súkromná krčma. V obci zamestnanie ponúka miestna píla.

Medzi najaktívnejšie miestne združenia patria futbalisti zo Športového klubu Sokoľ, seniori združení v nedávno založenom Klube dôchodcov pri obecnom úrade a dobrovoľní mládežnícki požiarnici (veľkú tradíciu tu má aj miestna folklórna skupina). Nádejou a radosťou otcov, mamičiek a všetkých Sokoľčanov sú deti zo základnej a materskej školy, ktoré vedú a učia nadšené učiteľky, vďaka čomu sa deti prezentujú aj kvalitnými kultúrnymi vystúpeniami pri rôznych príležitostiach - napr. na oslavách Dňa matiek, na stretnutí s dôchodcami a pod.

Obec sa v posledných rokoch rozrastá veľmi dynamicky, ľahká a rýchla prístupnosť z Košíc a pekná okolitá príroda lákajú mnohých potenciálnych staviteľov rodinných domov. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.813273, LON 21.218847)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: