id#257 | Ponuka REZERVOVANÉ

REZERVOVANÉ Chata, Turecká

Cena: 66.000 €
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

REZERVOVANÉ Ponúkame na predaj chatu v okrese Banská Bystrica- malebnom prostredí obce Turecká časť Salašky. Zastavaná plocha chaty, na pozemku o výmere 100 m2, je 39 m2, obytná plocha cca 80 m2. Chata je pripojená na elektrickú energiu 230V- vlastný elektromer vybudovaný cca pred troma rokmi. Nad chatou sa nachádza prameň s celoročným zásobníkom vody. V chate je kuchyňa s teplou vodou (prietokový ohrievač), elektrická varná doska, chladnička s mrazničkou, sprchovací kút napojený na elektrický beztlakový bojler, splachovacie WC, obývačka s krbom a v podkroví je spálňa pre šesť osôb. V chate je bezproblémové pripojenie na mobilný internet. Prístup k chate pešo alebo autom je celoročný- asfaltová prístupová komunikácia+ lesná obecná cesta+ lesná štrková cesta.

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (parkovanie zabezpečené u nás) V budove sídli renomovaná Advokátska kancelária URBÁNI & Partners a Notársky úrad JUDr. Ingrid Mazúrovej Šoltésovej.

Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Zabezpečíme Vám:
-bezplatnú konzultáciu s advokátom v renomovanej advokátskej kancelárii pri príprave zmluvnej dokumentácie, kompletný právny servis pri predaji nehnuteľnosti, vrátane dohodnutia podmienok a vypracovania Rezervačnej zmluvy, autorizovanej Kúpnej zmluvy a Návrhu na vklad do Katastra nehnuteľností.
-hypotekárne poradenstvo, vrátane kompletnej finančnej analýzy, kontrola úverového registra pre nastavenie celého procesu financovania kúpy pozemku a výstavby rodinného domu– ponuky zo všetkých bánk šité na mieru podľa Vašich možností a predstáv, kompletná príprava zložky potrebná pre schválenie úveru, zabezpečenie znalca pre znalecký posudok.
Možnosť výmeny za Vašu nehnuteľnosť alebo kúpy prostredníctvom úveru. V prípade financovania kúpy nehnuteľnosti prostredníctvom hypotekárneho úveru Vám poradíme pri jeho výbere a aj kompletne zabezpečíme jeho vybavenie- naša spoločnosť BB-REALITY, s.r.o. sa špecializuje na finančné poradenstvo a kompletné spracovávanie úverových produktov spojených s financovaním nehnuteľností, spolupracujeme so všetkými bankovými domami- Československá obchodná banka, mBank, Oberbank, Poštová banka, Prima banka,365 banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit bank, VÚB. Spoluprácou s týmito partnermi dokážeme optimálnym spôsobom vyriešiť akýkoľvek zámer nášho klienta a zabezpečiť mu najvýhodnejšie financovanie, ktoré je aktuálne na trhu dostupné.


Prvá písomná zmienka – 1563
Turecká sa nachádza 17 km severozápadne od Banskej Bystrice v pohorí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 610 m.n.m na úpätí masívu Krížnej (1574 m n. m.). Prvé zmienky o obci sú z roku 1563. Práve tom období pre zvýšenie banskej ťažby, ale najmä zabezpečenie hút v Starých Horách a v Banskej Bystrici drevným uhlím, Banskobystrická komora začala osídľovať Starohorskú dolinu.
Tak vznikli v okolí Starých Hôr nové banícke (Polkanová), drevorubačské a uhliarske osady (Turecká, Jelenec, Prašnica).
Pôvodní obyvatelia Tureckej boli uhliari, ktorí pálili drevené uhlie pre okolité bane v Starohorskej doline. Po zániku baníctva na Starých Horách, zaniká v Tureckej aj uhliarstvo.

V súčasnosti je Turecká predurčená svojou polohou k cestovnému ruchu, hlavne horskej turistike a zimným športom.
Turecká dnes láka návštevníkov aj svojimi atrakciami. Pravidelne vo februári sa tu každoročne usporadúvajú unikátne už tradičné Majstrovstvá Slovenska v krňačkových pretekoch dvojčlenných posádok na domácky vyrobených sedliackych saniach – krnačkách, ktoré vznikli v roku 1957 z podnetu miestnych občanov ako súčasť fašiangových zvykov. Stali sa vyhľadávanou zábavou ľudí prichádzajúcich sem zo širokého okolia i zahraničia. V posledných rokoch k nim pribudli aj Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek.

  
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.84852, LON 19.08779)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: