id#229 | Ponuka PRENAJATÉ

PRENAJATÉ Garsónka, Banská Bystrica, Internátna, 20 m2

Cena nehnuteľnosti: na vyžiadanie
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

PRENAJATÉ- IBA U NÁS ponúkame na DLHODOBÝ prenájom jednoizbový byt- garsónku, o výmere cca 20 m2 na 2. poschodí bytového domu v obľúbenej lokalite Banskej Bystrice- Fončorda- Internátna ulica (www.foncorda.sk). Byt je kompletne zrekonštruovaný a zariadený (viď. foto).
Mesačná suma prenájmu bytu je 390 € mesačne plus 20 € elektrina. Pri podpise nájomnej zmluvy sa hradí 1x mesačný nájom, 1x vratná kaucia a 1x nevratný sprostredkovateľský poplatok. V okolí bytu sa nachádza kompletná občianska vybavenosť s dobrým parkovaním. Jedná sa o dlhodobý prenájom a nájomná zmluva sa uzatvára MINIMÁLNE na dobu 12 mesiacov. V byte NIE SÚ povolené domáce zvieratá. Majitelia privítajú podnájomníka- nefajčiara. Energetický certifikát budovy: B. Panoramatické fotky sú na www.BBreality.sk

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica (zabezpečené parkovanie)- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o. je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom.

MESTO BANSKÁ BYSTRICA – SKLADAČKA MENŠÍCH DIELIKOV
Banská Bystrica vznikla ako mesto, ktoré využilo bohatstvo nerastných surovín, ukryté v útrobách zeme, v horách navôkol. Aj preto dostalo mesto do názvu prívlastok „Banská“. So založením slobodného kráľovského mesta a jeho hospodárskym aj kultúrnym rozvojom, sa postupne jeho hranice posúvali a vyrastali aj mnohé osady v okolí. Niektoré z nich sa postupne stali súčasťou samotného mesta. Banská Bystrica má dnes spolu 19 mestských častí, ktoré vám všetky predstavíme. No najprv si prečítajte pár zaujímavostí o miestnych názvoch niektorých častí v meste, ktoré poznáme a bežne používame aj dnes, no možno neviete, prečo sa práve takto nazývajú…

FONČORDA
Sídlisko Fončorda sa na západe Banskej Bystrice prepája s Radvaňou a v smere do Tajova s Podlavicami. Výhodou je blízkosť športovísk, plážového kúpaliska a krytej plavárne. Okolité hory poskytujú výborné možnosti na rekreáciu a to ako letnú tak zimnú. V poslednom období sa sídlisko Fončorda začína prepájať s mestom prostredníctvom výstavby obchodno-zábavného komplexu Europa Shopping Center.

História tohto sídliska sa spája s fabrickým predmestím nachádzajúcim sa na ceste medzi Huštákom a Radvaňou. Názov mestskej štvrte je odvodený od maďarského slova foncsorda (foncsor = amalgám), ktoré označovalo amalgačnú hutu zo 16. storočia. V nej sa vyrábali drahé kovy zlučovaním s ortuťou, čím vznikal amalgám. Táto huta sa nachádzala približne v priestoroch dnešného Obvodného úradu. V 30. rokoch sa tento objekt dostal do správy armády a tá v 50. rokoch začala za hutou s výstavbou dôstojníckych bytoviek (dnešný Úsvit). Ako prvé tu vyrástli rodinné domy pre obyvateľov z vypálenej obce Kalište. Ulica dostala meno Nové Kalište. Sídlisko sa postupne rozširovalo až do dnešnej podoby. Na Fončorde je v súčasnosti približne 9 500 bytov a je druhým najväčším sídliskom v Banskej Bystrici. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.72903, LON 19.1175)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: