id#233 | Ponuka NA PREDAJ

Rodinný dom - RD, Staré Hory, 1040 m2

Cena: 288.000 €
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

V Starých Horách, 15 km (15 minút) od krajského mesta Banská Bystrica, 11 km (9 minút) od obce Donovaly EXKLUZÍVNE ponúkame na predaj veľmi dobre remeselne zhotovený rodinný dom, (Kostolianska tehla, keramické stropy ...), na slnečnom pozemku o výmere 1040 m2, postavený v roku 1981. Zastavaná plocha pozemku je 136 m2- rodinný dom, 37 m2- hospodárska budova, 20 m2- garáž. Obytná plocha domu je 544 m2. Jedná sa o trojpodlažný dom, na každom podlaží je 3i. byt so samostatným vchodom, možnosť dobudovania ďalšej bytovej jednotky na prízemí. Vykurovanie je riešené ústredným kúrením na pevné palivo a elektrinu. Dom je napojený na vodovodnú, kanalizačnú, elektrickú prípojku 230/400. K dispozícii je kompletná stavebná dokumentácia. Energetický certifikát v zmysle zákona nie je požadovaný.

Príjemný životný štýl, južná orientácia nehnuteľnosti s výhľadom na panenskú prírodu, tiché prostredie a dobrá občianska vybavenosť, to sú dôležité vlastnosti, ktoré Vám uvedená lokalita prináša.

Občianska a technická vybavenosť:
Infraštruktúra
Predajňa potravinárskeho tovaru
Pohostinské odbytové stredisko
Predajňa nepotravinárskeho tovaru
Penzión
Ostatné hromadné ubytovacie zariadenia
Ihrisko pre futbal
Knižnica
Pošta
Verejný vodovod
Samostatné ambulancie praktického lekára pre dospelých
Komunálny odpad
Využívaný komunálny odpad
Zneškodňovaný komunálny odpad
Základná škola
Materská škola

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (parkovanie zabezpečené) V budove sídli Advokátska kancelária URBÁNI & Partners a Notársky úrad JUDr. Ingrid Mazúrovej Šoltésovej.
Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Zabezpečíme Vám:
-bezplatnú konzultáciu s advokátom v renomovanej advokátskej kancelárii pri príprave zmluvnej dokumentácie, kompletný právny servis pri predaji nehnuteľnosti, vrátane dohodnutia podmienok a vypracovania Rezervačnej zmluvy, autorizovanej Kúpnej zmluvy a Návrhu na vklad do Katastra nehnuteľností.
-hypotekárne poradenstvo, vrátane kompletnej finančnej analýzy, kontrola úverového registra pre nastavenie celého procesu financovania kúpy pozemku a výstavby rodinného domu– ponuky zo všetkých bánk šité na mieru podľa Vašich možností a predstáv, kompletná príprava zložky potrebná pre schválenie úveru, zabezpečenie znalca pre znalecký posudok.
Možnosť výmeny za Vašu nehnuteľnosť alebo kúpy prostredníctvom úveru. V prípade financovania kúpy nehnuteľnosti prostredníctvom hypotekárneho úveru Vám poradíme pri jeho výbere a aj kompletne zabezpečíme jeho vybavenie- naša spoločnosť BB-REALITY, s.r.o. sa špecializuje na finančné poradenstvo a kompletné spracovávanie úverových produktov spojených s financovaním nehnuteľností, spolupracujeme so všetkými bankovými domami- Československá obchodná banka, mBank, Oberbank, Poštová banka, Prima banka,365 banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit bank, VÚB. Spoluprácou s týmito partnermi dokážeme optimálnym spôsobom vyriešiť akýkoľvek zámer nášho klienta a zabezpečiť mu najvýhodnejšie financovanie, ktoré je aktuálne na trhu dostupné.

Staré Hory/ Polkanová- ležia v údolí Starohorského potoka v Starohorských vrchoch, severne od Banskej Bystrice. Sú deliacou líniou medzi Starohorskými vrchmi a Veľkou Fatrou. Obcou prechádza medzinárodná cesta E 77 v trase cesty I/59. Zo Starých Hôr odbočuje cesta do Tureckej. Nachádza sa tu aj skalný prírodný výtvor Majerová skala.
Obec sa prvýkrát spomína ako sídlo v roku 1517, dokladá to písomná správa k baníckemu povstaniu pod názvom Antiquam Montem. Pozostáva z osád Horný Jelenec, Dolný Jelenec, Valentová, Rybô a Polkanová, roztrúsených po dolinách. Osady vznikli v 14.-15. storočí, buď pri baniach alebo uhliskách, pracujúcich pre miestnu hutu. Baníctvo tu zaniklo v 19. storočí. Podrobnejšie informácie o baníctve, lesníctve, poľovníctve i čipkárstve sú zaznamenané v kronike obce. Z obce je možné peši sa dostať na Španiu Dolinu a to baníckou štôlňou z roku 1614. Kedysi tu bol aj lyžiarsky vlek, ale ten bol zrušený.
Staré Hory sú na Slovensku známe ako katolícke pútnické miesto s históriou pútí, siahajúcou do 15. storočia, dominantným pôvodne gotickým kostolom Navštívenia Panny Márie. Nachádzajú sa tu aj ďalšie cirkevné stavby: Kaplnka Svätej Anny, matky Panny Márie, z roku 1794. Krížová cesta aj s kaplnkou Svätej trojice z 19. storočia.
Na mieste údajného zjavenia v 15. storočí, v údolí nazývanom Studnička, sa nachádza prameň a tiež kaplnka so sochou Panny Márie z kararského mramoru, ktoré sú hojne navštevované pútnikmi. Ďalšia Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie je na vrchole kalvárskeho vrchu pri obecnej škole.
Počas SNP sa tu odohrali viaceré tragické vojnové udalosti. Občania aktívne pomáhali partizánom aj povstaleckému vojsku. Sídlila tu poľná povstalecká nemocnica i štáb partizánskej brigády. Obec oslobodili vojaci rumunskej armády, ktorí boli súčasťou druhého ukrajinského frontu dňa 4. mája 1945.

Demografia:
Počet obyvateľov k 31.12.2021 spolu 549
muži 275
ženy 274
Predproduktívny vek (0-14) 91
Produktívny vek (15-64) 362
Poproduktívny vek (65 alebo viac) 96 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.83905, LON 19.114849)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: