id#151 | Ponuka NA PREDAJ

Lesný pozemok, Kleňany, 500000 m2

Cena nehnuteľnosti: na vyžiadanie
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

-Ponúkame na predaj lesný pozemok v Banskobystrickom kraji okrese Veľký Krtíš, katastrálne územie Kleňany, tvoriace jeden celok v spoluvlastníckom podiele 1/1 o celkovej výmere cca 50,000 hektárov.

-Drevinové zloženie predstavuje: dub, hrab a agát s prevyšujúcim zastúpením dreviny dub. Lesný celok je vhodný na lesné hospodárenie. Tiež je vhodný na výstavbu obory alebo zvernice, nakoľko zazverenie poľovného revíru v ktorom sa lesný celok nachádza je vynikajúci.
-V poľovnom revíri sa nachádza jelenia, daniela, diviačia a tiež srnčia zver. Poľovný revír je úživný.
-Keďže PSL bolo určené na roky 2011 - 2020, toho času prebieha tvorba nového PSL, pričom ťažobné zásahy sa dajú s tvorcami PSL konzultovať.
-Kúpna cena – informácia kancelárii
-Momentálne prebieha vytyčovanie predmetného lesného celku autorizovaným geodetom.
-V prípade že máte o vyššie uvedenú ponuku záujem, navrhujem osobnú obhliadku, pri ktorej je možné prekonzultovať prípadné podmienky predaja- Jan Vundr- 0907 99 88 77, 0484191817, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Cena nehnuteľnosti je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom úveru.

Odmena za TIP:
V prípade, že viete o niekom, kto potrebuje pomôcť pri kúpe, predaji alebo prenájme nehnuteľnosti nielen vo Vašom okolí, dajte nám prosím vedieť.
V prípade, že sa obchod zrealizuje, máte istú odmenu na základe vopred Vami podpísanej zmluvy o spolupráci s našou spoločnosťou, kde sa zaväzujeme vyplatiť Vám vopred dohodnutú odmenu za TIP. Ďakujeme

História obce Kleňany:
V súvislosti s pôvodom mena obce sa píše: prvotné miestne pomenovanie je slovanského pôvodu a znamená „bývajúci pri javorových stromoch“ (Kiss L.,1988.709.I.) (Klen-javor). Prvýkrát sa spomína v listine z roku 1257 ako Kelenen. V zozname historických miestnych názvov sa objavuje meno obce od r. 1773 do r. 1913 v maďarskej, nemeckej a slovenskej podobe: Kelenye, Kleinen, Klenanky.
V Urbáriu je spomenuté, že obec mala vinohrad, drevo na kúrenie a ovocný sad v hojnom množstve, okrem toho aj dva mlyny. Uzavretá usadlosť, nachádzajúca sa vzdialenejšie od hlavnej cesty, na sklonku storočia a ešte aj pred svetovou vojnou bola takmer sebestačná. Obyvatelia si sami vypestovali a vyrábali suroviny na stavbu, ošatenie.

Pri sčítaní ľudu r.1900 v Kleňanoch spísali 431 obyvateľov, z nich bolo 125 zarábajúcich, seba a rodinu vyživovali z poľnohospodárskej činnosti, v priemysle pracovalo 10 obyvateľov. Bolo ešte 24 nádenníkov a 5 domácich sluhov, 24 statkárov a nájomníkov, 1 úradník, 28 služobníkov a 52 robotníkov.
Súkromný priemysel mali 6 obyvatelia, evidovali ešte 1 krajčíra, 3 obuvníkov a čižmárov a 2 hostinských. V monografii Borovszkého zo začiatku storočia sú spomínaní zo zemanov obce v 18. storočí Szmrecsányiovci a Kubinyovci. Dedinu vlastnili aj rodiny Luka a Csáky-Pallavicini, ktorí si tu postavili pekný kaštieľ. Posledným vlastníkom obce židovského pôvodu bol Béla Glück. Rodinu deportovali v II. svetovej vojne, niektorí jej členovia zahynuli v koncentračnom tábore. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.118035, LON 19.072068)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: