id#261 | Ponuka NA PREDAJ

Pozemok, Babiná

Cena: 28.000 €
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:


-V obci Babiná- okres Zvolen ponúkame na predaj rovinatý slnečný pozemok v novovznikajúcej lokalite Hošteť s výhľadom na celú obec, určený na IBV, o výmere 654 m2, s vypracovaným urbanistickým návrhom, so všetkými dostupnými inžinierskymi sieťami v dosahu pozemku.

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica (zabezpečené parkovanie)- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

-Zabezpečíme Vám:
-bezplatnú konzultáciu s advokátom v renomovanej advokátskej kancelárii pri príprave zmluvnej dokumentácie, kompletný právny servis pri predaji nehnuteľnosti, vrátane dohodnutia podmienok a vypracovania Rezervačnej zmluvy, autorizovanej Kúpnej zmluvy a Návrhu na vklad do Katastra nehnuteľností.
- hypotekárne poradenstvo, vrátane kompletnej finančnej analýzy, kontrola úverového registra pre nastavenie celého procesu financovania kúpy pozemku a prípadnej výstavby rodinného domu
–ponuky zo všetkých bánk šité na mieru podľa Vašich možností a predstáv, kompletná príprava zložky potrebná pre schválenie úveru, zabezpečenie znalca pre znalecký posudok.
Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Cena nehnuteľnosti je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom úveru.

Najstaršie pamiatky, ktoré poukazujú na najstaršie osídlenie babinského chotára, pochádzajú z náleziska „Pod múrom“. Je to črepový a bronzový materiál, ktorý poukazuje na to, že tu okolo 700 rokov pred Kristom bolo osídlenie. Skutočnosť, že uhorský panovník Belo IV. v roku 1254 udelil mestské privilégia, nasvedčuje tomu, že Babiná nadobudla mestský charakter. Privilégia potvrdil v roku 1270 aj uhorský panovník Štefan V..Z 15. stor. sa zachovala prvá pečiatka s erbom. Táto má v priemere 40 mm. V strede sv. Juraj na koni.
Mestečko Babiná sa rozrastalo a nadobúdalo charakter mesta. Nemeckí obyvatelia Babinej sa zaoberali baníctvom. Hrozili i nebezpečenstvá v podobe tureckej okupácie. V r. 1614 Babinú zastihlo i zemetrasenie. Prevažná časť obyvateľstva sa zaoberala poľnohospodárstvom - obrábaním pôdy a chovom dobytka.
I. svetová a II. svetová vojna zanechala nezmazateľné stopy v pamätiach Babinčanov. Dnes na kruté a ťažké dni spomínajú najstarší občania a svedectvom sú aj pomníky padlých vojakov.
Samotný názov obce je starého dáta. Píše o tom Ján Kachelman, v diele Geschichte der Bergstadte und ihrer Umgenbung, II. Banská Štiavnica. Tento píše, že meno Babinej je odvedené od vychovávateľky kráľovského syna. Predpokladá však aj ďalšiu domnienku, že pomenovanie je od vrchu Baba. Tento vrch vyklčovali a založili tu osadu.
Babiná sa po maďarsky volá B a b a s z é k, po nemecky má niekoľko názvov: A u, S t u e b e n, neskoršie F r a u e n s t u h l. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.43477, LON 19.09044)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: