id#258 | Ponuka NA PREDAJ

Chata/RD, Banská Bystrica, Kremnička, 120 m2

Cena: 110.000 €
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj chatu, na liste vlastníctva vedenú ako rodinný dom, v mestskej časti Banskej Bystrice- Kremnička. Zastavaná plocha chaty je 60m2, úžitková plocha 120m2, na rovinatom oplotenom pozemku o výmere 644m2. Chata má vlastnú studňu s domácou vodárňou, je pripojená na verejnú elektrickú sieť 230V.
V chate je bezproblémové pripojenie na mobilný internet. Prístup k chate autom alebo pešo je celoročný- lesná cesta cca 330 metrov.
Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (parkovanie zabezpečené u nás) V budove sídli renomovaná Advokátska kancelária URBÁNI & Partners a Notársky úrad JUDr. Ingrid Mazúrovej Šoltésovej.
Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Zabezpečíme Vám:
-bezplatnú konzultáciu s advokátom v renomovanej advokátskej kancelárii pri príprave zmluvnej dokumentácie, kompletný právny servis pri predaji nehnuteľnosti, vrátane dohodnutia podmienok a vypracovania Rezervačnej zmluvy, autorizovanej Kúpnej zmluvy a Návrhu na vklad do Katastra nehnuteľností.
-hypotekárne poradenstvo, vrátane kompletnej finančnej analýzy, kontrola úverového registra pre nastavenie celého procesu financovania kúpy pozemku a výstavby rodinného domu– ponuky zo všetkých bánk šité na mieru podľa Vašich možností a predstáv, kompletná príprava zložky potrebná pre schválenie úveru, zabezpečenie znalca pre znalecký posudok.

Možnosť výmeny za Vašu nehnuteľnosť alebo kúpy prostredníctvom úveru. V prípade financovania kúpy nehnuteľnosti prostredníctvom hypotekárneho úveru Vám poradíme pri jeho výbere a aj kompletne zabezpečíme jeho vybavenie- naša spoločnosť BB-REALITY, s.r.o. sa špecializuje na finančné poradenstvo a kompletné spracovávanie úverových produktov spojených s financovaním nehnuteľností, spolupracujeme so všetkými bankovými domami- Československá obchodná banka, mBank, Oberbank, Poštová banka, Prima banka,365 banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit bank, VÚB. Spoluprácou s týmito partnermi dokážeme optimálnym spôsobom vyriešiť akýkoľvek zámer nášho klienta a zabezpečiť mu najvýhodnejšie financovanie, ktoré je aktuálne na trhu dostupné.

Kremnička je mestská časť Banskej Bystrice.
Podľa údajov z roku 2008 mala 516 obyvateľov.
Mestská časť sa nachádza sa v trojuholníku mestských častí Kráľová, Rakytovce a Iliaš v južnej časti mesta. Rozprestiera sa v nadmorskej výške 340 m n. m. Východný okraj mestskej časti tvorí rýchlostná komunikácia (cesta pre motorové vozidlá č. 66, E77 /Krakov - Budapešť/) a zároveň výpadovka do Zvolena.
Mestskú časť tvorí deväť ulíc s názvami: Brezová, Borievková, Čerešňová, Drienková, Jabloňová, Plánková, Šípková, Trnková ulica a Ulica Kremnička (stav k roku 2009).
Dejiny- prvá písomná zmienka o Kremničke pochádza z roku 1291 (Keremchay) ako súčasť Zvolenského panstva. Neskôr bola známa pod menami: Keremnicze (1295), Kremnicze (1296), Kremnichka (1420), Cremniczka (1506), Körmöske (1773), Körmecschke a Kremnička (1786), Kremnicska, Körmöcske a Kremnička (1808), Körmöcske (1863–1873), Körmöcke (1877–1882), Keremcse (1888–1913) a Kremnička (1920–1970).
Pôvodní obyvatelia sa zaoberali poľnohospodárstvom, povozníctvom a hrnčiarstvom. Istý čas bola samostatnou obcou, no v roku 1970 bola pripojená k mestu Banská Bystrica. V roku 1961 tu bývalo 448 ľudí.
Dedina sa smutne preslávila počas 2. svetovej vojny. V období od 5. novembra 1944 do 11. februára 1945 po skončení SNP členovia Pohotovostného Oddielu Hlinkovej Gardy pod nemeckým dozorom a samotní nemeckí vojaci popravili v protitankových zákopoch viac ako 1000 ľudí, z toho bolo exhumovaných 747 civilistov väčšinou židovského pôvodu (tiež Rómovia a nežidovskí partizáni), z toho 211 žien a 58 detí vo veku od šiestich týždňov do štrnástich rokov. Obete ležali v šiestich masových hroboch. Bol to jeden z najväčších vojnových zločinov na Slovensku. V roku 1949 bol na mieste popráv vybudovaný veľký kamenný pamätník. Monument je dielom architekta Dušana Jurkoviča a stojí na južnom okraji mestskej časti, blízko súčasného krematória. Areál bol v deväťdesiatych rokoch 20. storočia doplnený pamätníkom židovských obetí vojny od architekta Fatrana.

Kremnička tvorí spolu s Iliašom, Kráľovou, Pršianskou Terasou a Rakytovcami volebný obvod č. 7.

Pamiatky- dedinská zvonica, murovaná stavba na pôdoryse obdĺžnika s ihlancovou helmicou.
Občianska vybavenosť- v Kremničke je krematórium pre región centrálneho Slovenska s priľahlým urnovým hájom, trolejbusové depo mestskej hromadnej dopravy, regeneračná kryokomora, aktívny športový klub vo futbale a turistike. Okrem trolejbusovej dopravy (č. 2 a 3) zabezpečujú spojenie s Banskou Bystricou pravidelné autobusové linky (č. 21. 22, 90, 97 a 98) mestskej hromadnej dopravy, ktoré smerujú do mesta. Stred Kremničky vytvára malé námestie so zvonicou, predajňou potravín, hostincom U Vinca (reštaurácia a krčma), zastávkou mestskej hromadnej dopravy a malé parkovisko.

Z mestskej časti (Čerešňová ulica) vychádza do Kremnických vrchov (Malachovské predhorie) žltá turistická značka, ktorá vedie Kremničianskou dolinou (popri predávanej chate) okolo Kremničianskeho vodopádu smerom do susednej obce Horné Pršany, odkiaľ pokračuje do sedla Tri kríže cez Hornú skalu. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.699518, LON 19.120757)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: