id#263 | Ponuka NA PRENÁJOM

Rodinný dom - RD, Banská Bystrica, Na Karlove, 100 m2

Cena: 650 €
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na DLHODOBÝ prenájom trojizbový byt o výmere cca 95 m2 na 2. poschodí rodinného domu v obľúbenej lokalite centra Banskej Bystrice- Karlovo (www.karlovo.sk). Byt je kompletne zariadený(viď. foto), má samostatný vstup, pripojenie na internet, k bytu prislúchajú dve oplotené zabezpečené parkovacie miesta.
Mesačná suma prenájmu trojizbového bytu o výmere cca 95 m2 a dvoch parkovacích miest- VRÁTANE všetkých prevádzkových nákladov je 650 € mesačne. Pri podpise nájomnej zmluvy sa hradí 1x mesačný nájom, 1x vratná kaucia a 1x nevratný sprostredkovateľský poplatok. Jedná sa o dlhodobý prenájom a nájomná zmluva sa uzatvára MINIMÁLNE na dobu 12 mesiacov. V byte NIE SÚ povolené domáce zvieratá. Energetický certifikát budovy: B. Panoramatické fotky sú na www.BBreality.sk

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica (zabezpečené parkovanie)- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o. je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom.

MESTO BANSKÁ BYSTRICA – SKLADAČKA MENŠÍCH DIELIKOV
Banská Bystrica vznikla ako mesto, ktoré využilo bohatstvo nerastných surovín, ukryté v útrobách zeme, v horách navôkol. Aj preto dostalo mesto do názvu prívlastok „Banská“. So založením slobodného kráľovského mesta a jeho hospodárskym aj kultúrnym rozvojom, sa postupne jeho hranice posúvali a vyrastali aj mnohé osady v okolí. Niektoré z nich sa postupne stali súčasťou samotného mesta. Banská Bystrica má dnes spolu 19 mestských častí, ktoré vám všetky predstavíme. No najprv si prečítajte pár zaujímavostí o miestnych názvoch niektorých častí v meste, ktoré poznáme a bežne používame aj dnes, no možno neviete, prečo sa práve takto nazývajú…

HUŠTÁK, KARLOVO A BANOŠ
Tieto tri názvy patria medzi najstaršie pomenovania, ktoré sa používajú až do dnes. História pomenovania Huštáku siaha do 14. až 15. storočia, kedy sa používali latinské alebo nemecké názvy. Historické jadro mesta vtedy obyvatelia nazývali „Burgstadt“. Južná časť mesta v spodnej polovici Dolnej ulice a na Fortničke, sa nazývala „Hofstadt“. A práve z tohto nemeckého pomenovania vznikol slovenský názov Hušták, ktorý aj dnes označuje priestor na sútoku riek Bystrice a Hrona, rozprestierajúci sa za potokom Bystrica. Kedysi sa tu nachádzalo malebné námestie, nazývané Dolné.
Pozemky v severnej časti mesta patrili v 14. storočí prevažne rodine Karlovcov – preto názov Karlovo. Bola to významná nemecká rodina banských ťažiarov a majiteľov baní, ktorí vlastnili aj najväčší dom na „Ringu“ (námestí) – Kammerhof. Karlovo, ktoré poznáme aj dnes leží na časti pozemkov, ktoré v minulosti patrili do vlastníctva tejto významnej rodiny.
V jednej zo zachovaných svedeckých listín z roku 1379, sa píše: „Banskobystrický richtár Rudelinus a ďalší prísažní spolu s notárom Mikulášom svedčia, že nebohý Peter Karl predal svojho času Michalovi Rosenbergerovi poľnosti ležiace na území mesta vľavo od cesty vedúcej do Ľupče, ktoré kedysi patrili Slovákovi Banušovi (Sclavi Banusch) a ktoré kúpil Peter Karl za 220 florénov.“ Odvtedy poznáme v Banskej Bystrici pomenovanie „Banoš“ v jednej z častí mesta. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.75185, LON 19.14484)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: