id#244 | Ponuka PREDANÉ

PREDANÉ Rodinný dom - RD, Drábsko

Cena nehnuteľnosti: na vyžiadanie
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

PREDANÉ V lone panenskej prírody v obci Drábsko- okres Brezno ponúkame na predaj poctivú stavbu rodinného domu, postaveného v roku 1997. Dom má jedno podzemné, jedno nadzemné podlažie a podkrovie. Na I. P. P. je zriadená kuchyňa, špajza, pivnica, sklad náradia, sklad paliva, kotolňa a schodište. Na I. N.P. sú zriadené dve izby, kuchyňa, chodba, WC s umývadlom, schodište do podkrovia a veranda. V podkroví sú zriadené dve izby, hala a sprcha s WC. Obytná plocha podzemného podlažia je 83,70 m², táto je totožná s obytnou plochou nadzemného podlažia a podkrovia, to jest celková obytná plocha je cca 251 m².

Rodinný dom je postavený v obci Drábsko súp. č. 152, na pozemku parc. č. 243/3 k. ú. Drábsko, ktorý je vzdialený od okresného mesta Brezno cca 25 km. 0d obchodu s potravinami, od Obecného úradu a od autobusovej zástavky je vzdialený cca 200 m. Prístup na pozemok je z miestnej asfaltovej komunikácie. Rodinný dom je napojený na elektrickú, vodovodnú a kanalizačnú prípojku. Rodinný dom je vhodný na trvalé ako aj rekreačné bývanie. V prípade kúpy domu na rekreačné účely Vám vieme zabezpečiť celoročnú starostlivosť o predmetnú nehnuteľnosť.

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica (zabezpečené parkovanie)- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Cena nehnuteľnosti je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom úveru.

Názov územia "Na Drapskie" bol známy už r. 1566, ako prvá písomná zmienka o obci. Po rozsiahlom lesnom polome na prelome 17. a 18 storočia gróf Forgáchom osídlil osadu drevorubačmi z Oravy (1810). Neskôr po vyklčovaní lesov k nim pribudli pastieri, furmani a neskôr sklári z Kysúc a Valašska (Veľké Karlovice - Vsetínsko). Postupne sa Drábsko rozšírilo o ďalšie osady - Dolinu, Kysucu (pôvodne Otíliu - podľa dcéry grófa Forgácha), Sedmák a ďalšie.
V 2. polovici 19. storočia tu vznikli sklárske huty, ktoré fungovali do dvadsiatych rokov 20. storočia. Odvtedy boli Vrchy len zásobárňou pracovných síl pre lesy, časť sa zaoberala neveľmi výnosným poľnohospodárstvom a miestnymi remeslami - výrobou drevených šindľov, spriadaním ľanu, tkaním plátna a handričkových „pokrovcov“.
Do roku 1920 patrila do okresu Rimavská Sobota ako osada Lomu nad Rimavicou. V roku 1920 sa osamostatnila a stala sa obcou s osadami a časťami: Kysuca, Sedmák, Skálnik, Chotár, Murány potok a Kopec. Po 2. svetovej vojne dochádzali ľudia za prácou do Brezna, Hronca, Podbrezovej a do Utekáča, viacerí sa do týchto miest natrvalo presídlili. Obec sa začala početne zmenšovať a nepriaznivý demografický vývoj nezvrátil ani pokus o založenie roľníckeho družstva. Názov obce sa postupne menil z Drabsko (1810), Drabszka (1818), Drabszkó (1882) až na dnešný názov Drábsko.
V obci je niekoľko pozoruhodných dreveníc pamiatkovo chránených objektov. Etnograficky je Drábsko priraďované k známej detvianskej oblasti, aj keď sa viacerými časťami pôvodného odevu odlišuje (úzke súkenné nohavice zakasané do kožených čižiem, kožúškom, kabanicou a iným typom klobúka).
Pamiatky:
Kaplnka obnovená v r. 1957.
Ľudová architektúra: v lokalite Kysuca sa zachoval povodný charakter zástavby a patrí k najpôvodnejším pamiatkam ľudovej architektúry na Slovensku.Osada Kysuca bola v 80-tych rokoch 20. storočia takmer celá vysídlená a tým sa tu paradoxne zachovala pôvodná zástavba dreveníc, ktorým dominuje malá zvonička. K starým dreveniciam dnes pribúdajú nové, ktoré sú využívané ako rekreačné domy a chalupy.
Zachované drevené ľudové domy nájdete aj v časti Skálnik a tiež v samotnej obci. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.64867, LON 19.655769)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: