id#204 | Ponuka NA PREDAJ

Rodinný dom - RD, Drienovec, 824 m2

Cena nehnuteľnosti: na vyžiadanie
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

V exkluzívnom zastúpení Vám BB Reality ponúka na predaj 2 generačný rodinný dom v obci Drienovec , so slnečným a rovinatým pozemkom v celkovej výmere 824 m2 s možnosťou dokúpenia 987 m2. Dom bol postavený rok 1974 a je bez poškodení a vlhkosti. Čiastočná rekonštrukcia prebehla pred 5 rokmi. S výbornou dostupnosťou do Košíc cca 20 min. Dom je vhodný k okamžitému užívaniu.

Dispozícia
1.NP - kuchyňa s východom do záhrady, kotolňa, chodba so schodiskom a hlavným vchodom, 2 izby, kúpeľňa s toaletou , úložný priestor pod schodiskom
2.NP – obývania izba 52 m2, kuchyňa, 1izba, samostatné WC a kúpeľňa, špajza s výstupom na krov
Úžitková plocha: cca 240 m2
Orientácia: S,V
Okná: plastové
Odpad: kanalizácia pri pozemku, Žumpa
Voda: obecný vodovod, studňa
Kúrenie: plynové ústredné
Ohrev vody: elektrický bojler
Materiál: tehla
Prístupová cesta: asfaltová obecná
Náklady na bývanie cca 300,- EUR
Súčasťou je aj hospodárska budova s maštaľou a 3 skladmi, Altánok, oplotená záhrada. Energetický certifikát budovy- C.

CENA DOMU NA VYŽIADANIE

V prípade že Vás ponuka zaujala a máte záujem o bližšie informácie neváhajte kontaktovať makléra na tel.č.: 0940 013 351 – Kučera BB-REALITY s.r.o. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o. je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Uvedená cena je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom úveru.

Možnosť výmeny za Vašu nehnuteľnosť alebo kúpy prostredníctvom úveru. V prípade financovania kúpy nehnuteľnosti prostredníctvom hypotekárneho úveru Vám radi poradíme pri jeho výbere a aj kompletne zabezpečíme jeho vybavenie- naša spoločnosť BB-REALITY, s.r.o. sa špecializuje na finančné poradenstvo a kompletné spracovávanie úverových produktov spojených s financovaním nehnuteľností, spolupracujeme so všetkými bankovými domami- Československá obchodná banka, mBank, Oberbank, Poštová banka, Prima banka,365 banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit bank, VÚB. Spoluprácou s týmito partnermi dokážeme optimálnym spôsobom vyriešiť akýkoľvek zámer nášho klienta a zabezpečiť mu najvýhodnejšie financovanie, ktoré je aktuálne na trhu dostupné. V prípade doplňujúcich otázok ma kontaktujte na tel. čísle 0940 013 351, 048 419 18 17- Kučera.

Názov obce Drienovec je odvodený z názvu lesnej plodiny drienka /som - Somodi/, hojne sa vyskytujúcej v katastri obce.
Podľa legendy, ktorá sa dodnes zachovala, kráľ Béla IV. v r. 1241 po prehre v bitke s Tatármi pri puste Mohi prechádzal naším územím vojskom. Vojnou vysilené vojsko odpočívalo v chotári obce a občerstvilo sa drienkami a tak pokračovali v ceste domov. Tento rok obecná kronika uvádza ako rok prvej písomnej zmienky.
Prvá zachovalá písomná správa pochádza z r. 1255 pri opise hraníc majetku jasovského kláštora, kde sa uvádza, že hranice kláštora vedú k vrchu "Sumugy". Je pravdepodobné, že názov vrchu Sumugy už súvisí s názvom zeme, na ktorej sa v I. polovici XIV. stor. spomína hrad a dedina Sumugy, čiže dnešný Drienovec. Prví obyvatelia obce obývali územie severozápadne od dnešných kúpeľov zvané "Vízió".
V listine z r. 1345 sa pri opise hraníc mesta Moldavy pripomína už dedina Sumugy, ako slobodná kráľovská dedina, kde sa vyberá mýtne. Toto mýtne sa vyberalo na ceste z Turne nad Bodvou cez Drienovec do Košíc. Kráľ Ľudovít v r. 1349 dedinu Sumugy, ako súčasť Abovskej stolice, dáva do rúk šľachty, synom a dcéram Ota z Tellesprunu.
V tomto období už bol v dedine kostol a dva mlyny. V r. 1387 kráľ Žigmund daruje kráľovský majetok Sumugy Jánovi z Kapolya. Po smrti kráľa Žigmunda dva roky kraľuje jeho zať. II. svetová vojna zanechala, tak ako všade inde, aj v našej obci hrozné následky. Rozstrieľaná a zhorená obec sa materiálne postupne obnovovala. Duševná obnova však trval niekoľko desaťročí. 19 rodín zostalo bez živiteľa a 63 sirôt nemalo otca. Zomreli vo vojne, ostali v zajatí, alebo násilne boli odvlečení na nútené práce do Ruska, odkiaľ sa ich veľa nevrátilo. Dôsledkom pozemkovej reformy a znárodnenia sa mení život aj v našej obci.
Vznikajú štátne majetky a poľnohospodárske družstvá. V r. 1949 sa zakladá aj v našej obci JRD, ktoré začalo spoločne obrábať pozemky v rozlohe 45 ha, neskôr 220 ha. Jeho prvým predsedom sa stal Štefan Nagy /Ádor/. V r. 1956 jej rozloha sa zvýšila na 800 ha, v r. 1957 celková plocha ornej pôdy s lúkami a pasienkami je 1029 ha, počet členov JRD je 141. Pestujú sa obilniny: pšenica, jačmeň, ovos, raž, ďalej kukurica, repka, cukrová a krmná repa, ďalej zelenina, melóny, hrozno. Družstevníci sa venujú chovu ošípaných, hovädzieho dobytka, oviec a hydiny.
Vďaka JRD: z Budulova, Pédera, Mokraniec, Debrade, Drienovca a Janíka sa v r. 1972 dohodli na spoločnom hospodárení a vytvorení zlúčeného JRD. Jeho hospodári na svojich pozemkoch sama.
V 60- tych rokoch v obci sa rozširuje aj obchodná sieť. Máme predajňu s textilom, priemyselným tovarom, mäsom, predajňu obuvi, zeleniny a pohostinstvá. V súčasnosti máme len obchody s potravinami, rozličným tovarom, mäso-údeniny a pohostinstvá. Ľudia si stavajú dvojpodlažné domy alebo podpivničené, vkusne prispôsobené prostrediu. Okolo rodinných domov sa objavujú živé ploty a trávniky. V r. 1965 sa začína a v r. 1966 je už dokončená výstavba vodovodu. Po nej nasleduje úprava obecných ciest a chodníkov, reguluje sa tok potoka. Začína sa výstavba nového kultúrneho domu, ktorý sa slávnostne odovzdáva do užívania v r. 1970. Obec je od r. 1992 plynofikovaná. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.611711, LON 20.94552)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: