id#213 | Ponuka NA PREDAJ

Stavebný pozemok, Beňuš- Gašparovo okres Brezno, 930 m2, 52€/m2

Cena nehnuteľnosti: na vyžiadanie
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Popis nehnuteľnosti:

-Ponúkame na predaj štyri zo šiestich stavebných pozemkov v panenskej prírode s veľkolepým výhľadom na Fabovu hoľu a Nízke Tatry, 10 km od okresného mesta Brezno- v obci Beňuš časť Gašparovo- o výmere 930 m2 plus podiel na prístupovej ceste. Na hranici pozemku je elektrina, možnosť pripojenia na verejný vodovod a plánovaná korporatívna studňa. Na pozemok je garantované vydanie stavebného povolenia.
Príjemný životný štýl, tiché prostredie, blízkosť panenskej prírody a veľmi dobrá občianska vybavenosť sú dôležité vlastnosti, ktoré Vám uvedená lokalita prináša.
Sumarizácia:
- Výstavba 6 rodinných domov/ 2 pozemky predané.
- Garantované vydanie stavebného povolenia.
- Prístupová komunikácia (+podiel na ceste)
- Južná orientácia
- Dostupné Inžinierske siete:
* voda: verejný rozvod pitnej obecnej vody - v dosahu (v réžii záujemcu)
* voda: korporatívna studňa - (v réžii záujemcu)
* elektrina: verejný rozvod el. energie z novo vybudovaného nn vedenia – na hranici pozemku (v réžii záujemcu)
* odpad - vybudovanie žumpy (v réžii záujemcu)
- Občianska Vybavenosť: Základná škola s materskou škôlkou, multifunkčné ihrisko, kostol, pohostinstvo, potraviny, zdravotná starostlivosť (všeobecný lekár, detský lekár, zubná ambulancia), pošta, knižnica, kaderníctvo, dostupná autobusová a železničná doprava.
-Zabezpečíme Vám:
-bezplatnú konzultáciu s advokátom v renomovanej advokátskej kancelárii pri príprave zmluvnej dokumentácie, kompletný právny servis pri predaji nehnuteľnosti, vrátane dohodnutia podmienok a vypracovania Rezervačnej zmluvy, autorizovanej Kúpnej zmluvy a Návrhu na vklad do Katastra nehnuteľností.
- hypotekárne poradenstvo, vrátane kompletnej finančnej analýzy, kontrola úverového registra pre nastavenie celého procesu financovania kúpy pozemku a výstavby rodinného domu –
ponuky zo všetkých bánk šité na mieru podľa Vašich možností a predstáv, kompletná príprava zložky potrebná pre schválenie úveru, zabezpečenie znalca pre znalecký posudok.

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica (zabezpečené parkovanie)- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Cena nehnuteľnosti je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom úveru.

Obec Beňuš sa nachádza medzi Fabovou hoľou a Nízkymi Tatrami 10 km od Brezna. Dominanta obce – rímskokatolícky Kostol Nanebovzatia Panny Márie pochádza z roku 1778. V Obci sídli odštepný závod štátneho podniku Lesy SR. Beňuš je nositeľom ľudovej kultúry pomocou folklóru, krojov, alebo zachovanej ľudovej architektúry. K obci patria aj miestne časti Gašparovo a Filipovo. V okolí je nádherná príroda Nízkych Tatier – skvelé možnosti turistiky a oddychu.
Okres: Brezno
Mikro- región: HOREHRON
Prvá písomná zmienka: 1380
Nadmorská výška: 557 m.n.m.
Počet obyvateľov: 1152
Výmera katastra: 2659 ha
Časti obce: Beňuš, Filipovo, Gašparovo
Zaujímavosti:
– Kostol Narodenia Panny Márie
– Kaplnka sv. Jána Nepomuckého
– pamätník SNP v Beňušskej doline


História obce
Pôvodne banská osada sa spomína v roku 1380 ako Beneshawa, v roku 1563 ako Benusch, Benesioum, v roku 1808 ako Buňuš, v roku 1920 ako Beňuša, v roku 1927 ako Beňuš; maďarsky Benesháza. Obec patrila banskej komore. Intenzívnou ťažbou dreva a pálením uhlia pre erárne bane a huty sa obec v 17. storočí rozšírila o ďalšie tzv. handle: Filipovo, Gašparovo, Braväcovo, Srnkovo a Podholie. V roku 1828 mala obec v 46 domoch 341 obyvateľov. Okrem práce v lesoch a na pílach sa zaoberali obyvatelia chovom dobytka. V osade Gašparovo bola v rokoch 1903-1907 postavená píla. Za I: ČSR obec trpela nezamestnanosťou. Obyvatelia sa zapájali do revolučného hnutia na Horehroní, do SNP sa zapojilo vyše 200 mužov. Osada Braväcovo sa osamostatnila v roku 1957. 
Zobraziť celý popis nehnuteľnosti
Zobraziť celú ponuku nehnuteľností na mape. (GPS: LAT 48.828943, LON 19.760343)
Radi Vám poskytneme viac informácií aj o tejto nehnuteľnosti.
Realitná kancelária: BB-REALITY, s.r.o., Skuteckého 17, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 36 720 160, DIČ: 2022294945
Viac informácií o našej realitnej kancelárii
V prípade záujmu kontaktujte makléra:
Podobné ponuky nehnuteľností: